Okresní finále v přespolním běhu

Každoročně se na přelomu září a října konají v areálu skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm závody v přespolním běhu pro žáky všech škol novojičínského okresu. Jsme moc rádi, že v konkurenci téměř 350 sportovců se ti naši vůbec neztratili, a naopak dali o sobě hodně vědět. Zastoupení jsme měli ve všech čtyřech kategoriích. Starší kluci (Štěpán Šnirch, Daniel Jurajda, David Pavlík, David Škařupa a Václav Podhradský) na náročné trati obsadili deváté místo. Kousek od medaile skončili mladší kluci (Tomáš Pečenka, Lukáš Simper, Patrik Staník, Martin Duchoň, Filip Janovský a Štěpán Kalíšek), kteří obsadili velmi pěkné 4. místo a chyběl jim jen kousek od zisku medaile. Tu se naopak podařilo získat družstvu mladších žákyň, které obsadilo v konkurenci 19 družstev krásné 3. místo. Celý závod výborně běžely Anežka Segeťová, Julie Kratochvílová, Veronika Tvrdá, Klaudie Janyšková a Adriana Vahalíková. Ještě o stupínek lépe rovněž v konkurenci 19 škol novojičínského okresu na 2. místě skončila starší děvčata, která dovezla do školy krásný stříbrný pohár. O něj se zasloužila Martina Adamcová, Adéla Hasalová, Romana Janovská, Eliška Černošková, Violeta Bezděková a Elen Simperová. Velký úspěch jsme zaznamenali také v soutěži jednotlivců. Anežka Segeťová v kategorii mladších žákyň doběhla mezi stovkou soutěžících na 2. místě a získala stříbrnou medaili. Super výsledku a největšího našeho úspěchu dosáhl Tomáš Pečenka, který dokázal celý závod ve své kategorii chlapců 6. až 7. tříd (bylo jich opět téměř 100) se suverénním náskokem dokonce vyhrát. Bravo! Všem našim reprezentantům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, medailistům gratulujeme a doufáme, že tato úspěšná medailová mise nebude v letošním školním roce poslední.