Okresní finále Poháru rozhlasu

V pondělí 6. května se konala na atletickém stadionu v Kopřivnici oblíbená atletická soutěž družstev Pohár rozhlasu, na kterou se sjelo velké množství škol novojičínského okresu. V každé kategorii soutěžilo někdy až 12 družstev a konkurence byla velmi silná. Nakonec naše mladší žákyně skončily na 7. místě, mladší žáci pak vybojovali 5. místo. Nejvíce se dařilo starším děvčatům a chlapcům, kteří bojovali celý závod o bronzové medaile. A v tomto boji se jim podařilo také překonat hned dvakrát školní rekord. O ten se zasloužila Agáta Horutová, která překonala ve vrhu koulí vzdálenost 11,12 metrů a svoji disciplínu vyhrála. Druhým rekordmanem se stal Martin Dubec, který zaběhl trať 1500 metrů za úžasných 4:33,2 min. Další medailová umístění se podařilo v individuálních závodech vybojovat Eliáši Poláškovi, který mezi mladšími chlapci zvítězil ve skoku vysokém, když překonal laťku ve výšce 146 centimetrů. Ve stejné disciplíně byl potom Tomáš Horák třetí (142 cm). Anna Dubcová v běhu na 800 metrů skončila druhá časem 2:41 min. a třetí místo získal ještě Jan Škařupa ve vrhu koulí (12,18 m). Téměř čtyřiceti dětem naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.